środa, 15 czerwca 2011

Android w laboratorium cz. II

Wszystkim użytkownikom smartfonów polecam porównać prędkość procesorów (około 1GHz!)/ilość RAM'u z komputerami kilka lat temu oraz np. komputerem do obsługi lotów apollo (procesor około 2 Mhz) Przykładem tego że smartfony mogą nie tylko służyć rozrywce jest   wizja rewolucji diagnostyki w krajach trzeciego świata postulowana przez G. Whitesida: http://www.youtube.com/watch?v=-ew0bn8mGAA ( o tym jaką role mają w tym telefony jest od około 8 minuty)
Wracając do tematu:

Math Formulary- narzędzie z pozoru zupełnie w dziale "laboratoryjnym" nie będące. Jednak podstawowe wzory z matematyki dużo częściej są potrzebne niż tablica przesunięć w 1H NMR. Całość podzielona jest na łatwe w nawigacji działy, część dotycząca geometrii zaopatrzona jest w rysunki. Typowy  "must have". Efekt psują przypomnienia o dobrowolnej rejestracji ( czego oczywiście większość użytkowników nie robi) oraz propozycja przekazania informacji o programie kolegom lub zakupieniu wersji pro.

Mol pad- koncepcja na program jest prosta: być może ktoś będzie potrzebował narysować "na szybko" jakiś związek i my mu w tym pomożemy. Niestety interfejs jest nieporęczny co powoduje że dużo lepsza jest po prostu kartka i długopis. W przypadku gdy chcemy stworzyć poważniejszego- tzn. daną strukturę gdzieś zapisać/umieścić skorzystamy z "makro-komputera".

Chemistry helper- układ okresowy, tablice rozpuszczalności (skromne niestety) i NMR , narzędzie do przygotowywania roztworów i konwersji jednostek. Dodatkowo mały quiz z chemii organicznej. Typowy "kombajn" jak na warunki aplikacji w nadrodizie


Zapraszam wszystkich do przesyłania ciekawych aplikacji.
Rysunki pochodzą z Android Market.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz