niedziela, 29 stycznia 2012

Gry z rozmachem- Fobium: Kingdoms of sorrow

Gra planszowa stworzona na początku liceum w klimacie będącym mieszaniną SF i fantasy. O skali przedsięwzięcia niech zaświadczą:

- instrukcja 140 stron! (jeszcze niedokończona)
- 3 rasy
- 6 typów surowców
-  70 rodzajów jednostek (większość posiada jeszcze modyfikacje i ulepszenia zmieniające właściwości),
- 26 typów budynków
- 15 czarów / 4 akcje sabotażowe
- 16 technologii
- możliwość tworzenia charakterystyki dowódcy oraz "jednostki-bazy" oraz zdobywanie doświadczenia
- specjalne akcje taktyczne jak zasadzka/ataki dystansowe itd.A teraz kilka elementów:
Rasy: (opis kontrolujących ich archaniołów)

Razjel- Jest największym wynalazcą galaktyki. Jego destruktywne maszyny jeżdżące, latające i pływające niszczą każdy opór na swej drodze. Niestety ich produkcja wymaga ogromnych ilości surowców tak wiec pan nasz prowadzi ciągłą ekspansję. Jego ciało jest całkowicie zespolone z maszynami. Samą swą myślą jest w stanie kontrolować setki urządzeń.
   Hanake- drugi z archaniołów podobno kiedyś był przyjacielem demiurga. Legendy mówią że poznał on sposób w jaki Demiurg  tworzył swe ukochane ras. Hanake postanowił go naśladować. Nie potrafił on jednak kochać swych dzieci-korzystał z nich jak z przedmiotów. Były one wiec  tak samo spaczone jak ich twórca- jego największym osiągnięciem są ludzie: surowiec wykorzystywany przez wszystkich archaniołów . Jego wygląd nie jest znany bowiem może on przybrać każdą formę. Swym aniołom również dał umiejętność tworzenia życia- jednak są one pojedynczymi egzemplarzami niezdolnymi do reprodukcji.
Adonay- najbardziej tajemniczy z wielkiej trójki. Podobno kiedyś był zwykłym aniołem a nawet człowiekiem. Jednak dzięki własnym badaniom oraz współpracy z przedwiecznymi zyskał moc i nieśmiertelność archaniołów. Jest on mistrzem magii: umysłu, żywiołów, przywoływania. Posiada on niewyobrażalnie wręcz bluźniercze rytuały oraz niezliczonych sojuszników- przedwiecznych. 


Jednostki: Pretorianie Cienia (Adonay) 
Opis: Doborowe jednostki szturmowe piechoty. Podobnie jak strażnicy wychowywani są od młodego- jednak zamiast niesamowitej lojalności wpaja im się bogaty repertuar czarów oraz wszechstronne umiejętności taktyczne. Są wyszkolenia do walki w większości środowisk- miasto, las. Atakują zawsze w ciemności pod osłoną z pozoru naturalnej gęstej halucynogennej mgły. Ich główną bronią są zaklęcia: spięcie obwodów, lewitacja, opętanie, krwotok wewnętrzny, zwiększenie grawitacji itd. Mogą też stwarzać sfery kontrolowanej atmosfery  dzięki czemu bez problemu mogą walczyć w kosmosie oraz wodzie. Oprócz tego mają ze sobą ciężkie pistolety  maszynowe uranos: na ich grawerowanej powierzchni kryją się potężne zaklęcia alchemiczne: wystrzelone z nich pociski przechodzą przez zwykłą stal niczym gorący nóż przez masło. Ich pancerze zbudowane są z grafitowych stopów- niezwykle lekkich a jednocześnie bardzo wytrzymałych dodatkowo alchemicznie trawionych i ozdabianych. Koszt wyposażenia oraz wytrenowania pretorian jest wyjątkowo duży dlatego te jednostki są mało liczne. Wysyła się je do oczyszczania przedpola oraz precyzyjnych ataków. Część z nich jest szkolona w skrytych zamachach daleko za linią wroga. Są oni słabiej opancerzeni lecz mają lepsze umiejętności infiltracji i wykrywania ofiar. Ich bronią są pistolety maszynowe uranos B- z wydłużoną lufą oraz tłumikiem.

Wampiry Aeru (Hanake)
Opis: Jedne z najbardziej niezwykłe jednostki biologiczne. Ciała Wampirów w 95% składają się z lekkiego gazu- reszta to lekki bioniczny żel. Z Daleka przypominają wiszące w powietrzu meduzy. Jej cześć główna to żagiel mający kształt czaszy i około 50-60 m2 wewnątrz jest „ciało” z którego zwisają długie na 25 m macki. Ich główną bronią jest neurotoksyczna trucizna zabijająca wszystko co żywe. Reszta ciała tych jednostek jest nadzwyczaj krucha jednak bez trafienia w prymitywny mózg niewiele im się dzieje. Wampiry wykorzystywane są przede wszystkim do samobójczych wręcz ataków na dowódców. Jedyną ich szansą na przetrwanie takich to ich zdolności infiltracje- w ciemności są wręcz niewidzialne i niesłyszalne.

Czołgi Lewiatan (Razjel)
Opis: Podstawowa jednostka uderzeniowa. Produkowane masowo gąsienicowe  potwory. Waga Lewiatanów sięga niemal 200 ton. Przez to mają znaczne problemy z przedostawaniem się przez lasy. Dlatego poruszają się głównie po drogach. Ich główną bronią  są dwa 4 lufowe działa ultradźwiękowe- żywą tkankę rozpryskują na kawałki a beton i stal kruszą. . Poza tym maja wbudowane wyrzutnie granatów igłowych oraz  szybkostrzelne karabinki 20mm. Ich potężny pancerz jest zdolny powstrzymać większość uderzeń. A w środku jest miejsce na oddział piechoty. Aby zmniejszyć koszty ich produkcji nie instaluje się w nich zaawansowanych czujników dlatego załogi mają problem z rozpoznaniem przeciwnika. W wersji gwardyjskiej zlikwidowano oczywiście ten problem.


Całość: https://rapidshare.com/files/529569207/FobiumKoS.rar wewn

1 komentarz:

  1. To jeden z lepszych światów, jakie poznałem, może napisz coś w tych realiach;). Epopeję:)

    OdpowiedzUsuń