wtorek, 3 stycznia 2012

Czary oraz hipertechnologie w domu i zagrodzie- oczywiście w promocji. Cz.I

 Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii.
-  Trzecie prawo Arthur C. Clark

O tym jak różnorodne, nierzadko atrakcyjne formy ma pseudonauka można się przekonać bardzo łatwo w internecie. W większości przypadków są to ukryte formy naciągania ludzi (a oferowane są złote góry) przez cynicznych spryciarzy.

[po prawej] Reklama "Oleju z węża" mającego leczyć wszelkie choroby


Główne cechy charakterystyczne twierdzeń pseudonaukowych opisał prof. Andrzej Wróblewski:

1. Mania wielkości autora, który uważa, że jako jedyny zna prawdę, odnosi się pogardliwie do wszystkich uczonych z prawdziwego zdarzenia.
2. Tekst pracy pseudonaukowej jest zwykle efektownym bełkotem zlepionych terminów naukowych oraz własnych (np.spinowo-duchowe zmarszczki czasoprzestrzeni, nici wirów astralno-tachionowych).
3. Kompletne niezrozumienie ducha nauki objawiające się w stawianiu "nauce oficjalnej" zarzutu, że nie potrafi na wszystko odpowiedzieć.
4. Pseudonaukowiec lubi także podpierać się wymyślonymi przez siebie autorytetami (lub też próbować zamaskować "przejście" pomiędzy faktami naukowymi a własną fantazją poprzez cytowania znanych naukowców. Pięknym tego przykładem jest film "pamieć wody"- na początku mamy wywiad z noblistą mówiącym o ciekawych (ale nie mistycznych) właściwościach wody mający uprawomocnić resztę filmu. )

Oto przykłady najciekawszych tego typu zjawisk (proponuje poszukać powyższych cech w opisach na stronach):Święta geometria finansowa
W Systemie BHC wykorzystane jest połączenie fraktala z heksagonalnym schematem struktury, którego przykładem jest plaster miodu, płatki śniegu, kryształ górski, itd...Ten naturalny model nie tylko symblicznie obrazuje obfitość, rozwój i harmonię, jaką rokuje nasz program.  (...) Organizowanie przez Apolandię stałego źródła pieniędzy, zabezpieczającego środki na realizację darowizn dla wszystkich zarejestrowanych uczestników Programu BHC sprawia, że jest to unikatowy, najbardziej bezpieczny i skuteczny program, dzięki któremu bez inwestycji i ryzyka (...) Kwotą jaką docelowo mogą otrzymać uczestnicy po zrealizowaniu dla nich całego Planu Darowizn, jest w sumie prawie milion złotych!
- http://bhc.apolandia.com/ W całej swej dobroci serwis pobiera prowizje za darowizny (fraktalno heksagonalny plan zakłada że Tobie wysyła pieniądze wiele osób a Ty jedynie jednej [zapewne współpracownikom serwisu]) oraz za rejestracje ( na planowaną fundacje). Dodoatkowo serwis oferuje horoskop on-line [ oparty na biohematoharmonii grup krwii i daty urodzenia] za 150-400 zł. Strona ma też zestaw ciekawych linków i profesjonalny design.

Więcej o tego typu żerowaniu na ludzkiej naiwności (tutaj) oraz (tutaj)

Metoda samoleczenia BSM
Zabiegi metody BSM polegają na przykładaniu dłoni (ciała) do czaszki nad ośrodkami kory mózgowej, zawiadującymi chorymi częściami ciała. Promieniowanie wysyłane przez żywą tkankę komórkową dłoni pobudza te ośrodki do rozpoczęcia procesów samoleczenia. Działanie metody BSM polega na wyrównywaniu pola elektromagnetycznego, które zaczyna słabnąć w chorych organach. Pole to zostaje zasilone energią, którą organizm i tak stale wypromieniowuje na zewnątrz. A ponieważ BSM działa na mózg, czyli centralny układ nerwowy, będący swoistym akumulatorem i anteną organizmu, (...) Tadeusz Jędrzejczak wyleczył chorobę serca i reumatyzm. Pan Grela wylczył cukrzycę insulinozależną. Anna Komorowska wyleczyła stwardnienie rozsiane. Ewa Kosewska - bóle głowy. Grażyna Cymerman - nowotwór płuc z przerzutami na wątrobę. 
 Może też być tak że nie będzie skuteczny.(...) Metody BSM nie trzeba udowadniać w sposób naukowy, bo każdy może ją sprawdzić na sobie. Jest wiele zjawisk w przyrodzie, które są oczywiste, a których przyczyny trudno zbadać. Metoda BSM pokazuje jak mało jeszcze wiemy i jak nie potrafimy docenić rzeczy oczywistych. Już obecnie istnieje wiele odkryć z zakresu wykorzystania darmowej energii kosmicznej , która pozwoliłaby żyć człowiekowi bez wydatków.
Oficjalne środowiska medyczne próbują ukryć tą metodę lub ją bezwzględnie przemilczeć, ale nikt nie powinien być przeciwny jej rozpowszechnianiu, ponieważ dotyczy ona ratowania życia i zdrowia. Często nie dostrzegamy, że nauka jest uzależniona od koncernów, nastawionych na zysk, a nie na pomoc człowiekowi.
- http://www.samoleczeniebsm.pl

Oczywiście bez zakupu książki metoda jest bezużyteczna.


Ochrochronodietetyka
Jest to całkowicie nowa koncepcja suplementacji. Działając multi-selektywnie bezpośrednio na komórki. (...) uznana przez International Scientific Community - Międzynarodową Wspólnotę Naukową jako nowa dziedzina w naukach medycznych. Składniki są przyswajalne natychmiast i całkowicie, gdyż nie muszą przechodzić przez układ trawienny. 
- http://www.roik.pl/nowosc-na-swiecie-i-w-polsce-orodietetyka-jak-zdobyc-orogranulki/


Pastylki do ssania (cukier+ witaminy) za 75 Euro za kilka sztuk.


Rysunek: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Snake-oil.png

1 komentarz:

  1. Moja mama leczy polineuropatię metodą BSM i żyje bez leków od wielu lat. Dzieki tej metodzie pracuje i żyje bez niej leżałaby w łóżku.... Zanim cos piszesz to porozmawiaj z ludźmi którzy te metodę stosuja

    OdpowiedzUsuń