czwartek, 9 lutego 2012

Piramida naiwnych darowizn kontratakuje

― No, dobrze (...) ale jaką masz gwarancję, że ta kanalia dotrzyma?
― Dał mi słowo honoru uczciwego człowieka ― uśmiechnął się Dowmunt.

- Tadeusz Dołęga-Mostowicz

 Zdaję sobie sprawę, że mogę nie otrzymać żadnej darowizny i zostać jedynie darczyńcą 30zł, ale znając zasady programu i perspektywiczny cel działań Apolandii, mam podstawy sądzić (...)
- regulamin BHC Appolandia (źródło: http://bhc.apolandia.com)

Niniejszy tekst jest wynikiem przypadku- w artykule o wykorzystaniu teorii pseudonaukowych wspomniałem o przedsięwzięciu firmy założonej przez wróżkę- BHC Appolandia (tutaj). Z zabawnych opisów cudów pośmieli się znajomi, a ja zapomniałem o całej sprawie. O sprawie jednak nie zapomnieli jednak "anonimowi użytkownicy" - obficie wypowiadając się o mojej niemożności zrozumienia tego wspaniałego według nich systemu. Od tego czasu minął już ponad miesiąc a w statystykach przeglądania artykuł wciąż się pojawiał- okazało się że przebił się na pierwszą strone google (choć pozycja jest różna ze względu na profilowanie wyszukiwania). Najwyraźniej nie jest to w smak obsługującym reklamę projektu (głównie "pacynkując" na forach popularnych serwisów)- choć na razie są to jedynie "anonimowi użytkownicy.

Zachęciło mnie to do przeszukania internetu pod kątem dodatkowych informacji. Okazało się że kluczowe dla legalności systemu użycie "dobrowolnych darowizn" to nieoryginalny pomysł.Piąta Głębokość Twoich Finansów (5G) - niestety strona systemu zniknęła; pozostały jedynie reklamy  na forach pozostawiane przez pacynki. Co oferował system: opłata tylko 17 zł a spodziewany zysk 144 600 zł! Motto: Czy wiesz, że można świetnie zarabiać dobrze sie przy tym bawiąc? (http://darowizny.siteor.pl)

www.DobryZarobek.pl - ładny layout strony, tym razem postanowiono nie przekonywać przyszłych użytkowników o dobroczynnym wpływie na społeczeństwo i planowanych fundacjach ale o szybkim przypływie kasy. (choć jest link do pajacyka;] )

megapensja.pl - właściwie poza zmianą cytatu (na apolandi jest Platon tutaj P. Coelho) i mniej prospołecznym oddźwięku  wydawało się że to nic nowego. Ciekawe (100% legal) kwiatki znajdują się w regulaminie:


 Użytkownik akceptując regulamin wyraża zgodę na przesyłanie maili informacyjnych. 
Serwis Megapensja.pl zastrzega sobie prawo do odsprzedaży adresów mailowych Użytkowników osobie prywatnej bądź firmie.


I co najlepsze:
Nazwa Serwisu, jego koncepcja, rozwiązania, opracowane metody komunikacji, udostępnione informacje, (...) podlegają ochronie prawnej.


Jest też protoplasta polskich pomysłów (strona jak wyjęta z zeszłego wieku): http://giftsrollup.com

Na koniec: "W układzie zamkniętym w reakcji chemicznej sumy mas produktów i substratów są sobie równe"


Rysunek: http://prnews.pl/m/upload/krool-2.jpg

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz